Ziemassvētku vecīša darbnīca vērusi durvis arī Rūjienas senioru mājā
December 10, 2018
Itāļu brīvprātīgās Ariannas stāsts par EVS pieredzi Latvijā un senioru mājā
December 18, 2018
Rādīt visus

 

Mobilitātei un pārvietošanās neatkarībai indivīdam ir viena no galvenām pamatvajadzībām. Īpaši cilvēkam, kas pārvietojas ratiņkrēslā, māmiņai ar bērna ratiņiem un vecam cilvēkam. Biedriba “Rūjienas senioru māja” vienmēr uzskatījusi šo jautājumu kā proiritāti. Mūsu vadītā iestādē līdz pat šim gadam tas bija apgrūtinoši, jo ēkā atradās lifts, kuram bija nepieciešams operators, lai paceltos no viena stāva uz otru. 

Moderna lifta iegāde mums vienmēr bija prioritātes mērķis, uz kuru mēs mērķtiecīgi virzijāmies. Sapratām, ka sakrāt finansējumu šim lielajam mērķim, būs ļoti ilgi. Pārāk ilgi, lai nodrošinātu mūsu izvirzītās prioritātes. 

Startējot projektā Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020.gadam apakšpasākumas: 19.2 “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes: 19.2.2 “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas”: “Lifta modernizācija pieejamības uzlabošanai”, mums izdevās pārliecināt vērtētājus par projekta nepieciešamību un tā būtisko ieguvumu ne tikai mūsu biedrības Rūjienas senioru māja klientiem, bet visiem Rūjienas un apkārtnes novadu iedzīvotājiem, kas ikdienā ļoti blīvi apmeklē gan ģimenes ārstus, gan speciālistus, gan rentgena kabinetu, kuri atrodas mūsu ēkā. 

Biedrība “Rūjienas Senioru māja” ieguva ELFLA finansējumu 16 307,97 EUR apmērā. Izprotot mūsu projekta nozīmīgumu Rūjienas novadam, mēs ieguvām atbalstu projektam arī no Rūjienas pašvaldības 1 692,03 EUR apmērā. Kopējais projekta izmaksas sastāda 29 477,70 EUR. 

Esam priecīgi paziņot, ka mūsu māja ir ieguvusi mūsdienīgu liftu, nezudējot iepriekšējā lifta gabarītizmērus, kas mums, kā aprūpes centram bija ļoti svarīgi. Lai labi kalpo! Seniroiem, jaunām māmiņām vai cilvēkam ratiņkrēslā apmekējot mūsu māju un Rūjienas dakterus viennozīmīgi ir uzlabojusies neatkarība un mobilitāte.